Pielgrzymujemy do Czech

W dn. 12-15 października br. w ramach comiesięcznych pielgrzymek z Bazyliki proponujemy wyjazd do Czech według następującego programu.

Dzień I:

-godz. 6.00 wyjazd z Bazyliki

– godz. 18.00 przyjazd do Czech, zakwaterowanie, obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny spacer z przewodnikiem po centrum Pragi

Dzień II:

Praga dworsko – królewska

– godz. 8.00 – śniadanie (szwedzki stół)

– godz. 9.00 wyjazd z hotelu na zwiedzanie, które potrwa ok. 10 godz. Trasa prowadzi na Hradczany (Strachowski klasztor, Loretta – sanktuarium pielgrzymkowe, katedra św. Wita, Wacława i  Wojciecha kompleks Królewski, klasztor św. Jerzego, i in) i na Mala Strana (stare schody zamkowe, Waldsztajnski pałac, Rynem Małej Strany, bazylika św. Mikołaja

– godz. 14.00 – 15.00 – czas wolny

Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej, cudowna figurka Praskiego Dzieciątka Jezus, most Karola

Praga mieszczańska

Stare Miasto: ul. Karlowa, Klementinum b. kolegium jezuickie, rynek Starego Miasta, ratusz i zegar ratuszowy, Józefów – dzielnica żydowska, ul. Celetna, Karolinum – Uniwersytet Karola

Nowe Miasto: „Obecni Dum” – reprezentacyjne centrum gminy praskiej, ul. Przykopy, plac Wacława – nowoczesne centrum administracyjno-handlowe.

Godz. 19.00 – obiado-kolacja na w restauracji na Starym Mieście

Godz. 21.00 – rejs statkiem po Wełtawie – widok na Stare Miasto z rzeki (ok. 50 min.)

Godz. 23.00 – powrót do hotelu

Dzień III

Godz. 8.00 – śniadanie

Godz. 8.30 – wyjazd do Karlowych Warów (Karlsbad) jeden z najstarszych i najbardziej znanych kurortów na świecie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem (ok. 5 godz.). Ponadto Karlowe Wary znane są z takich produktów jak: Becherovka (likier), Moser (kryształy), Thun (porcelana) i wody mineralne. Zwiedzamy m. in. Kościół Marii Magdaleny, teatr, Grand Hotel Pupp, prawosławną cerkiew Piotra i Pawła, wjeżdżamy kolejką na wieżę widokową „Diana”.

Godz. 19.00 Obiado-kolacja w Pradze

Dzień IV

Godz. 8.00 – śniadanie

Godz. 8.30 wyjazd do Kutnej Hory – miasta z listy światowego dziedzictwa UNESCO, znanego ze średniowiecznych kopalń rud srebra i mennicy. Zwiedzamy m. in. Kostnicę (przyklasztorną kaplicę z kośćmi) i katedrę św. Barbary – patronki górników.

Godz. 20.00 przyjazd do Bazyliki w Warszawie.

Koszt od osoby: 230 zł (autokar, pilot, ubezpieczenie) + 130 € (hotele, wyżywienie, przewodnik, opłaty drogowe). Zakwaterowanie w hotelu, pokoje 2-osobowe z łazienką, WC i lodówką.

Samodzielnie opłacamy wejścia do muzeów, kościołów i zabytkowej dzielnicy (ok. 30€)

 

O kolejnym spotkaniu z organizatorem będziemy informować, ale zgłaszać się można telefonicznie lub mailem. Warunkiem udziału jest wpłąta zaliczki uzgodnionej z organizatorem.

 

Kontakt z organizatorem: tel. 600 090 231, mail: zyggro@wp.pl