Pielgrzymujemy do sanktuariów na Podlasiu

Kolejna, comiesięczna pielgrzymka z Bazyliki będzie wiodła również na Podlasie i jest kontynuacją czerwcowej pielgrzymki do Kodnia. 1 sierpnia głównym celem naszego pielgrzymowania będzie sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej – prowadzone przez oo. paulinów – i święta dla prawosławia Góra w Grabarce. W drodze powrotnej chcielibyśmy pomodlić się w kaplicy przy cudownym źródełku w Budzieszynie, na terenie parafii Mokobody. 

Opłata za pielgrzymkę wynosi 70 zł od osoby i pokrywa koszty autokaru, ubezpieczenia i ofiar zwyczajowo składanych w sanktuariach, gdzie nie są określone  opłaty za zwiedzanie. Wyżywienie każdy z pielgrzymów załatwia sobie we własnym zakresie.

Wyjeżdżamy 1 sierpnia (sobota) o godz. 600 z parkingu przed Bazyliką, przewidywany powrót ok. godz. 2000. W trakcie pielgrzymki będziemy uczestniczyli we Mszy św. w Leśnej Podlaskiej, będziem też śpiewać Godzinki i nieszpory, odmawiać różaniec, koronkę, itp. Zatem przydadzą się książeczki do nabożeństwa i różańce.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane sąw kancelarii parafialnej, telefonicznie lub w zakrystii Bazyliki po nabożeństwach.

Ze względu na charakter dnia, w którym pielgrzymujemy, zachęcamy, by szacunek dla ofiary Powstańców Warszawskich wyrazić na zewnątrz, np. białoczerwoną kokardką, znaczkiem Polski Walczącej, miniaturką polskiej flagi, itp.