PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszej Bazylice będą odprawiane o 700.  Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci

Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami.

Dziś przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 1730 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna codziennie przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 1730.  Dzisiaj i jutro różaniec połączony z wypominkami o godz. 1700.

W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca.

W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. O godz. 1200 Eucharystia i zapraszamy po Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu o 15 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do nowenny Niepokalanej. Okazja do spowiedzi świętej w czasie Mszy św., sprawowanych w naszej Bazylice i Sanktuarium.

W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, o godz. 800 intencja mszy św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego. Po wieczornej Mszy św., różaniec podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

W dzisiejszą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Można od dzisiaj nabywać po Mszy św. w zakrystii a w tygodniu również w kancelarii parafialnej.

W drugą niedzielę adwentu dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przy wyjściu z Bazyliki.

Od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Idziemy

W tym tygodniu w naszej Bazylice odbyły się pogrzeby: śp.+ Genowefa Pogoda przeżyła lat 90 zam. ul. Kijowska z ofiar zebranych na tacę zostanie odprawionych 7 intencji mszalnych; śp. + Genowefa Iwanowska przeżyła lat 90 zam: ul. Wiosenna; śp.+ Jadwiga Krupa przeżyła 91 lat zam: ul. Wiosenna; nasze parafianki i wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy Miłosierdziu Bożemu