PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.1645 dla dzieci, o 1730 dla dorosłych i o 1930 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1700 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym bez procesji.

W trzecią, czwartą i piątą niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać rekolekcje. Starajmy się zachęcić swoim bliskich, aby mogło nas jak najwięcej skorzystać z nauk rekolekcyjnych.

Zachęcamy do spowiedzi sakramentalnej wiele osób nie było u spowiedzi wielkanocnej w ubiegłym roku nie zaniedbujmy spotkania z Miłosiernym Bogiem w sakramencie pokuty, w tym czasie łaski.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej naszego tygodnika Idziemy.