Podziękowanie dla "Ziaren Miłosierdzia ŚDM"

Jedną z inicjatyw wspierających organizację Światowych Dni Młodzieży była grupa modlitewno-formacyjna pod nazwą „Ziarna Miłosierdzia Światowych Dni Młodzieży”. W naszej parafii tworzyli ją głównie ludzie starsi, zorganizowani w trzy 9-osobowe kręgi Ziaren Miłosierdzia, którzy odmawiając codziennie Koronkę do Miłosierdzia Bożego tworzyli duchowe zaplecze dla ŚDM w Krakowie.

Członkowie „Ziaren Miłosierdzia ŚDM” spotykali się w każdą II-niedzielę miesiąca w Bazylice na spotkaniu formacyjnym, składającym się z refleksji nad bullą papieża Franciszka „Miseriordiae vultus”, adoracji Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmówionej koronki. W miarę możliwości „Ziarna Miłosierdzia” dobrowolnymi ofiarami wspierają także finansowo organizację ŚDM, a szczególnie pobyt gości z zagranicy w polskich parafiach.

Jako prowadzący spotkania i opiekun „Ziaren Miłosierdzia ŚDM” w Bazylice składam gorące podziękowania wszystkim osobom, które uczestniczyły w tej inicjatywie. Był to nasz wspólny znak troski o młodzież i bardzo konkretna forma duchowo-materialnej pomocy młodym ludziom, pragnącym wspólnie się spotkać, by podzielić się własnym doświadczeniem wiary.

Ks. Krzysztof Jakubowski sdb