Pokutna Procesja Różańcowa 21.08.2022

21 sierpnia br. w wielu miastach Polski odbędą się procesje różańcowe. Wierni będą dziękować za Cud nad Wisłą oraz prosić o wolność dla Kościoła i Narodu. Centralne wydarzenia będą miały miejsce w Warszawie.

Procesje różańcowe przejdą ulicami naszej Ojczyzny w wigilię święta Matki Bożej Królowej, gdy cały Kościół odnawia poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi. To także czas tuż po świętowaniu obchodów 102. Rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Główny pochód odbędzie się w stolicy. Msza św. w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego zaplanowana jest na godz. 13.00. Eucharystii przewodniczył będzie ks. bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. Procesja wyruszy o godz. 14.00 i zakończy się na pl. Krasińskich przy pomniku Powstania Warszawskiego.

Ok. godz. 17.30 obraz Matki Bożej Łaskawej, który będzie niesiony podczas marszu, zostanie uroczyście wniesiony do katedry polowej. Tam, pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Jareckiego, biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej, odprawiona zostanie Msza święta. Replika obrazu od dwóch lat peregrynuje po całej Polsce.