Pomezańsko-pruskie dziedzictwo Kościoła w Polsce – c.d.

Z tym dziedzictwem chcemy bliżej się zapoznać pielgrzymując 22 lipca (sobota) do Nowego Miasta Lubawskiego i Kwidzyna. Ogólne informacje dotyczące tej pielgrzymki podawałem już parę tygodni temu. Są dostępne na stronie internetowej jak i w gazetce parafialnej. Brak miejsc na liście świadczy, że osoby zainteresowane wyjazdem bez problemu zapoznały się z nimi, i że były one wystarczające.

Więc tym razem ze względów organizacyjnych podam tylko niektóre ważne szczegóły. Przede wszystkim przyspieszamy godzinę wyjazdu. Autokar odjeżdża tradycyjnie z pl. ks. Lauferskiego, ale o godzinie 600. Trasa jest trochę dłuższa niż dotąd praktykowane i potrzebujemy więcej czasu. Również zwiedzanie obiektów zajmie nam więcej czasu i wymaga od nas punktualności. Także w sprawnej organizacji obiadu cenna jest każda przysłowiowa minuta. Dlatego im sprawniejszy dojazd tym większy mamy komfort modlitwy i zwiedzania. Szczegóły będą podawane na bieżąco w autobusie.

Koszty wyjazdu wynoszą 170 zł od osoby i pokrywają przejazd, ubezpieczenie, opłaty przewodnickie i bilety wstępu. A tym razem prawie wszystkie obiekty mają wstępy płatne. W tej cenie jest również obiad. Udział w pielgrzymce należy opłacić do 15 lipca lub telefonicznie uzgodnić z organizatorem opłatę w autokarze.

Zapowiada się również, że oprócz wcześniejszej godziny wyjazdu opóźni si ę także czas powrotu do Warszawy. Zakładając optymistycznie, że wszystko pójdzie zgodnie z planem byłoby to po godz. 2100. Jednym słowem, coś za coś. Z nadzieją, że to Was nie zniechęci pozdrawiam. Ks. Krzysztof.