Posłanie Woluntariuszy na misje – Wolontariat Don Bosco

Dnia 18 czerwca 2017 roku, o godzi. 10.00, w Bazylice Serca Jezusowego na ul. Kawęczyńskiej w Warszawie zostaną posłani na misje wolontariusze Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco.

Wolontariusze, którzy wyjadą na misje przeszli roczną formację w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie. W ciągu roku rozeznawali, skąd pochodzi ich motywacja wyjazdu, poznali charyzmat księdza Bosco, zwyczaje krajów misyjnych i charakter pracy wolontariuszy. Mieli okazję poznać misjonarzy i misjonarki z różnych placówek misyjnych oraz wolontariuszy, którzy już wrócili z misji.

W 2017 roku na misje wyjadą 3 wolontariuszki na wolontariat roczny, do Peru i Kazachstanu oraz 10 wolontariuszy na wolontariat krótkoterminowy do Zambii, Kazachstanu, Gruzji.

Wolontariat roczny:

1. Małgorzata Białczak pochodzi z Pułtuska. Wolontariuszka będzie pracowała w Peru, na placówce salezjańskiej, w Limie.

2. Anna Błaszczak pochodzi z miejscowości Kijany. Przez najbliższy rok będzie pracowała z dziećmi i z młodzieżą w Kazachstanie, w miejscowości Kapshagay (czyt. Kapczagaj)

3. Justyna Stanek pochodzi z Krzeszowa. Wolontariuszka wyjeżdża na roczną misję do Kapshagayu w Kazachstanie, gdzie będzie pracowała z dziećmi i młodzieżą.

Wolontariusze krótkoterminowi:

1. Martyna Kuczyńska pochodzi z Łukowa i razem z Agnieszką Malinowską, która pochodzi z Dzierżoniowa wyjadą do Zambii, do Makululu.

2. Adrianna Karpińska, która pochodzi z Piły i Hanna Rutkowska z Bydgoszczy wyjadą do Zambii, na placówkę sióstr salezjanek w Lusace.

3. Katarzyna Małkowska, która pochodzi z Warszawy i Renata Wasilewska z Teresina wyjadą na misje do Kazachstanu.

4. Ludwika Zalewska, która pochodzi ze Skarżysko- Kamiennej wyjedzie na misje do Gruzji.

5. Dominika Kowalska z Poznania i Angelika Kłos z Augustowa wyjadą do Kasamy, w Zambii.

6. Albert Szałda z Mielca wyjedzie na misje do Zambii, do Kazembe.