Program pielgrzymki do Lourdes

Dnia 10 grudnia 2022 r. na spotkaniu organizatora  pielgrzymki do Lourdes (Francja) z zainteresowanymi tym wyjazdem zostały podane najważniejsze informacje. A więc znamy już trasę, koszty i bardzo przybliżony termin. Data wyjazdu nie jest ostatecznie doprecyzowana, ponieważ linie lotnicze nie potwierdziły jeszcze organizatorowi przyszłorocznego kalendarza odlotów do Barcelony. Dlatego wstępnie na pierwszy dzień został wybrany 15 maja 2023 r. Ewentualna zmiana terminu może oznaczać 1-2 dniowe przesunięcie.

A pielgrzymować będziemy trasą: Barcelona – Montserrat – Andorra – Lourdes – Barcelona. Naturalnie, wcześniej musimy dotrzeć samolotem z Okęcia do Barcelony.

Z kolei ramowy program pielgrzymki przedstawia się następująco:

1 dzień

Rano wylot do Barcelony. Po przylocie zwiedzamy stolicę Katalonii. Planowane obiekty: słynna bazylika Sagrada Familia (proj. Antonio Gaudi), deptak La Rambla, targ La Bogaeria (XlX-wieczna hala targowa), pomnik Krzysztofa Kolumba, Port Vell, Plac Kataloński, bazylika Santa Maria i inne zabytki. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja.

2 dzień

Śniadanie i wyjazd do Lourdes. Po drodze zwiedzamy klasztor i sanktuarium Matki Bożej na wzgórzu Montserrat – pierwsze po Santiago de Compostela miejsce pielgrzymek w Hiszpanii z cudowną drewnianą figurą Czarnej Madonny z XII wieku. Następnie spacer i zwiedzanie miasta-państwa Andora. Pod wieczór przyjazd do Lourdes. Po zakwaterowaniu Msza św. i obiadokolacja.

3 dzień

Msza św. Po śniadaniu Droga Krzyżowa. Nawiedzamy Bazylikę Niepokalanego Poczęcia, Bazylikę Różańcową i kościół podziemny Piusa X. Udział w procesji Eucharystycznej. Obiadokolacja.

4 dzień

Śniadanie. Nawiedzenie Groty Massabielskiej. Po południu wyjazd na szczyt Pic du Jer z widokiem na Lourdes, Tarbes, Pau. Procesja różańcowa. Obiadokolacja

5 dzień

Śniadanie i odjazd do Barcelony (430 km). Odlot do Warszawy

Wstępna opłata dla jednego uczestnika wynosi 2400 PLN + 250€.  O terminie przedpłaty i innych przygotowaniach uczestnicy zostaną powiadomieni na spotkaniach przedpielgrzymkowych.  Aby pielgrzymka doszła do skutku powinno wziąć w niej udział co najmniej 40 osób.

Świadczenia w ramach opłaty: 4 noclegi w hotelach 3-gwiazdkowych, 4 śniadania i 4 obiadokolacje, przelot samolotem Warszawa – Barcelona – Warszawa, pilot na całej trasie, ubezpieczenie NW i KL, przewodnik w Barcelonie i w Lourdes.

Za organizację pielgrzymki odpowiada biuro turystyczne p. Zygmunta Grochowskiego, z którym już pielgrzymowaliśmy przed pandemią m. in. na Białoruś, do Petersburga czy Fatimy. Dlatego każdy zainteresowany przyszłoroczny wyjazdem sam zgłasza się pod nr tel. 600 090 231. Pod tym numerem można także uzyskać inne informacje o pielgrzymce. Opiekunem duchowym jest ks. Krzysztof z Bazyliki NSJ.