Propozycje na ADWENT 2023

Drodzy Parafianie i Przyjaciele Sanktuarium Serca Jezusowego w Warszawie, Bazyliki na Kawęczyńskiej. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na Adwent 2023 roku i zapraszamy, abyście zechcieli razem z nami przejść adwentową drogę oczekiwania na przyjście Chrystusa.

Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i duszpasterski w Kościele. Tym razem chcemy przeżyć go ze słowami: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Rozpoczynamy Adwent, pierwszy z okresów Roku Liturgicznego. To czas oczekiwania, tego jesteśmy już nauczeni. W pierwszej część będziemy koncentrowali nasze myśli i rozważania na powtórnym przyjściu Jezusa Chrystusa, czyli paruzji. Będziemy przygotowywali nasze serca na dzień, kiedy On powróci jako zwycięski, pełen chwały Król, by sądzić żywych i umarłych. Taka jest nasza wiara i taką wiarę chcemy pielęgnować i rozwijać. W drugiej części Adwentu, czyli od 16 grudnia, będziemy zwracali szczególną uwagę na dobre przygotowanie do obchodu Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Chcemy zaproponować Wam wspólną adwentową drogę, dlatego już teraz informujemy o tym, co w tym czasie nas czeka. Zachęcamy, aby z którejś z tych propozycji skorzystać, a może z wielu. To zależy od każdego z osobna. Zapraszamy!

 • RORATY

            W Adwencie zapraszamy na RORATY, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty włącznie o godzinie 7.00. Prosimy aby przynosić ze sobą świece lub lampiony. Każdego dnia po Mszy roratniej wszystkich uczestników zapraszamy do kawiarenki w Oratorium na poranną kawę, herbatę, coś słodkiego a przede wszystkim na wspólne spotkanie. We wtorki i czwartki do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie dzieci.

 • UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

            W piątek 8 grudnia obchodzimy w Kościele uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte będą sprawowane o godzinie 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy Świętej o godzinie 12.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w Godzinie Łaski.

            Ten dzień w Rodzinie Salezjańskiej ma szczególne znaczenie, gdyż 8 grudnia 1841 roku, w zakrystii kościoła św. Franciszka z Asyżu w Turynie, młody ksiądz Jan Bosko spotkał Bartłomieja Garelli i tak rozpoczął pracę wychowawczą pośród młodzieży, co stało się początkiem dzieła salezjańskiego. Niech dla nas wszystkich ten dzień stanie się dniem wdzięczności za Księdza Bosko i Rodzinę Salezjańską.

 • ADWENTOWE KATECHEZY DLA DOROSŁYCH

            W piątkowe adwentowe wieczory chcemy zaproponować katechezy dla dorosłych, w czasie których duchowo spotkamy się z bohaterami pierwszych stron Nowego Testamentu. W ich życiu możemy odnaleźć również coś dla siebie. Katechezy odbędą się w następującym porządku:

 • 8 grudnia 2023 r., piątek, godz. 19.00

Spotkanie z Symeonem i Anną. Katecheza dla dorosłych na którą zapraszamy szczególnie wdowy i wdowców.

 • 15 grudnia 2023 r., piątek, godz. 19.00

Spotkanie z Zachariaszem i Elżbietą, Józefem i Maryją. Katecheza dla dorosłych na którą zapraszamy szczególnie małżeństwa i narzeczonych.

 • 22 grudnia 2023 r., piątek, godz. 19.00

Spotkanie z Janem Chrzcicielem. Katecheza dla dorosłych na którą zapraszamy szczególnie osoby żyjące samotnie.

 • ADWENTOWE SPOTKANIE DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

            We wtorek, 5 grudnia 2023 r., w ramach rekolekcji szkolnych odbędą się spotkania dla uczniów Szkół Podstawowych. O godzinie 9.00 zapraszamy uczniów klas I – III, o godzinie 10.30 uczniów klas IV – VIII.

 • LECTIO DIVINA

            Adwent to czas słuchania z uwagą Bożego Słowa, dlatego zapraszamy do wspólnego rozważania i modlitwy Słowem Bożym podczas lectio divina. Ta duchowa praktyka już wpisała się w nasze parafialne propozycje, ale zachęcamy jeszcze tych, którzy się zastanawiają. Spotykamy się w kaplicy Wspomożycielki Wiernych i zawsze rozważamy fragment ewangelii z bieżącego dnia. W Adwencie czekają nas dwa spotkania: 6 grudnia 2023 r., środa, godz. 19.00 i 13 grudnia 2023 r., środa, godz. 19.00.

 • CZUWANIE MODLITEWNE: CZEKAJĄC NA WSCHÓD

            W sobotę 16 grudnia 2023 r., o godzinie 19.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne: Czekając na Wschód. Naszym duchowym towarzyszem i przewodnikiem będzie starotestamentowy prorok  Izajasz, który nazywany jest prorokiem Adwentu.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE

            Od III Niedzieli Adwentu, czyli od 17 grudnia do wtorku 19 grudnia będziemy przeżywali czas parafialnych rekolekcji adwentowych. Juz dziś zaplanujmy czas, aby w nich uczestniczyć. Oto ramowy program rekolekcji:

 • 17 grudnia 2023 r., niedziela

Msze Święte z nauką rekolekcyjną: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (Msza z udziałem dzieci), 13.00 (po Mszy Świętej adoracja eucharystyczna z aktem zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu), 18.00 (modlitwa w intencji małżeństw i narzeczonych, z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i indywidualnym błogosławieństwem), 19.30 (Msza z udziałem młodzieży i studentów)

 • 18 grudnia 2023 r., poniedziałek

Msze Święte z nauką rekolekcyjną: 7.00, 8.00, 12.00 (podczas Mszy Świętej możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych), 18.00, 19.30 (Msza z udziałem młodzieży i studentów)

 • 19 grudnia 2023 r., wtorek

Msze Święte z nauką rekolekcyjną: 7.00, 8.00, 12.00 (po Mszy Świętej modlitwa różańcowa z aktem zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie), 18.00, 19.30 (Msza z udziałem młodzieży i studentów)

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE

            W środę 20 grudnia 2023 r., serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe. W bliskości świąt Bożego Narodzenia będziemy mięli możliwość przełamania się opłatkiem i złożenia sobie na wzajem świątecznych życzeń. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 18.00. Po Mszy Świętej spotkanie opłatkowe w Oratorium, na które zapraszamy szczególnie osoby należące do różnych wspólnot modlitewno-formacyjnych w naszej parafii, a także wszystkich chętnych parafian.

 • NOWENNA DO BOŻEGO NARODZENIA

            W dniach od 16 do 24 grudnia 2023 r., zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nowenny do Bożego Narodzenia. Nowenna będzie o  godzinie 17.30. Wyjątek stanowi niedziela 24 grudnia. Wtedy nowenna będzie po Mszy Świętej o godzinie 13.00.

ZAPRASZAMY!