Przemienienie Pańskie 6 sierpnia 2017

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE                                                       6 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

2. W dniu dzisiejszym spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700, nabożeństwo Eucharystyczne o godz. 1730 i procesja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Od dzisiaj zapraszamy na apele Jasnogórskie o godz. 2100. Zachęcamy do odprawiania nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Nowenna będzie odprawiana pół godziny przed apelem jasnogórskim.

3. Dziękczynna Msza św. za szczęśliwe pielgrzymowanie szlakiem ostatnie bitwy żołnierza polskiego w kampanii wrześniowej 1939 r. będzie odprawiona 9 sierpnia o godzinie 18.00. Do udziału w niej zapraszamy uczestników wszystkich pielgrzymek z Bazyliki wraz z rodzinami i przyjaciółmi, bo to pielgrzymowanie rodzi wiele dobra przede wszystkim w sercach samych pielgrzymujących, ale również i w kręgu ich bliskich. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie robocze, na którym zaplanujemy kolejne wyjazdy. Szczególnie ewentualne wyjazdy zagraniczne wymagają wspólnego zastanowienia się.

4. Jak zapewne parafianie zauważyli, trwa ustawianie rusztowań do prac remontowych przy wieży. Wszystkim, którzy przewidując czekające nas wydatki związane z remontem, już zaczynają składać na ten cel ofiary składam serdeczne podziękowanie. O przebiegu prac i skali wydatków będę informował, w miarę postępu prac, na łamach naszej gazetki parafialnej. Równolegle trwają prace przy uszczelnianiu okien w Bazylice.  O tym, że są one bardzo pilne, świadczą przecieki podczas każdorazowych opadów. Wtedy to woda wprost strumieniami dostaje się do  środka Bazyliki. Dotychczas zabezpieczono trzy okna będące w najgorszym stanie a koszt wykonanych prac wynosi 10 300 zł.

5. W związku z pracami przy remoncie wieży dojście do kancelarii parafialnej od ul. Kawęczyńskiej. Na ogrodzeniu są podane informacje prosimy, aby się do nich stosować. Za utrudnienia przepraszam.

6. Decyzją zarządu naszej inspektorii od dziś do wspólnoty salezjanów przy Bazylice dołączył ks. dr Kazimierz Gryżenia. Ks. Kazimierz, oprócz obowiązków zleconych mu przez przełożonych, będzie również angażowany do pomocy w posłudze parafialnej. Witamy go w naszej wspólnocie z nadzieją, że jego doświadczenie i wiedza ubogacą propozycję duszpasterską dla parafian, a dla niego samego będą źródłem satysfakcji z pracy kapłańskiej.

7. Dnia 24 sierpnia od godz. 700 – 1130 można przynieść sprzęt elektryczny, elektroniczny. W ten sposób oczyścimy dom i świat z elektrośmieci.  Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zbiórka sprzętu przy pomniku ks. Bosko.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.