Po wcześniejszych zapowiedziach pielgrzymki do Radzynia Podlaskiego i Kozłówki oraz wyjaśnieniach, dlaczego właśnie tam, nadszedł czas na konkrety programowo-kosztowe.
Pielgrzymowanie rozpoczniemy tradycyjnie odjazdem autokaru z pl. ks. Lauferskiego przed Bazyliką o godz. 630. Pierwszym naszym docelowym miejscem jest Pałac Zamojskich w Kozłówce. Obiekt zwiedzamy w dwóch grupach, pod opieką pracownika muzeum, z odtwarzaniem nagranego komentarza. Pierwsza grupa rozpoczyna o godz. 1000, druga 15 minut później. Musimy przybyć ok. pół godziny wcześniej, by dopełnić formalności organizacyjnych i finansowych.
Po Kozłówce już tylko Radzyń Podlaski, w którym powinniśmy się pojawić ok. godz. 1230, ze względu na obiad zamówiony w jednej z miejscowych restauracji. Dodatki obiadowe typu desery, lody, kawa załatwiamy we własnym zakresie. W opłacie pielgrzymkowej jest uwzględnione tylko danie główne, zupa napój.
Po obiedzie przewodniczka, Anna Wasak, przybliży nam dzieje miasta i najważniejszych obiektów m. in. pałacu Potockich, Kościoła św. Trójcy czy katowni. Pobyt w Radzyniu zakończymy Mszą św. w kościele św. Trójcy, po której wracamy do Warszawy. Przewidywany czas powrotu – ok. 2000.
Oczywiście, może zaistnieć konieczność drobnych przesunięć, ale w zasadzie tego programu będziemy się trzymać. Główna lista uczestników jest już wypełniona, co jest swego rodzaju znakiem o trafności pielgrzymkowej propozycji na październik. Inni mają o tyle szansę, o ile ktoś się wycofa.
Udział w pielgrzymce kosztuje 160 zł/os. Stanowi to pokrycie kosztów przejazdu, ubezpieczenia, przewodnika, obiadu i opłat za wstęp do niektórych obiektów. Opłatę należy wnieść do 10 października lub uzgodnić inny termin. Po tej dacie w miejsca nieopłacone będą wpisane osoby z listy rezerwowej. Organizatorem i duchowym przewodnikiem jest ks. Krzysztof. Więc do niego kierujemy wszelkie zapytania dotyczące tej pielgrzymki.