SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Przeżywamy XVII niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna wyłącznie po południu od 1600 do 1745.

W przyszłą pierwszą niedzielę o 1700 spotkanie Żywego Różańca, a o 1730 nabożeństwo eucharystyczne. Najpierw odezwą się dzwony kościoła w godzinie „W” Oddamy hołd poległym powstańcom Miasta Nieujarzmionego.

W dniu 1 sierpnia we wszystkich Kościołach naszej diecezji będą zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicach w Europie..

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. W szczególny sposób ks. Krzysztofowi za pracę na rzecz parafii i za wszelkie dobro, które przez jego posługę otrzymujemy.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika Idziemy.