SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym.

We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele. 

Trwa adoracja Najświętszego Sakramentu  w Bazylice po Mszy św. o 8.00  do 21.00 z przerwą na Msze Św. sprawowane według rozkładu, ewentualnie pogrzeby.  Modlimy się o pokój na Ukrainie, w Europie i w naszych sercach. Adoracja będzie trwała do końca miesiąca.  Do wystawionej puszki można składać ofiary na budowę ołtarza adoracyjnego w Medjugorie.

25 lutego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po wieczornej Mszy św. zapraszamy na wieczór uwielbienia, zakończymy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

Od następnej niedzieli do 17 kwietnia po każdej Mszy Św. niedzielnej w oratorium/ będzie osoba pomagająca w wypełnianiu PIT do urzędu skarbowego w celu przekazania 1% podatku na pomoc naszemu Oratorium. Osoby chętne, które chciałyby wspomóc naszą działalność dla dobra dzieci i młodzieży zapraszamy, aby zabrały ze sobą także PIT z ubiegłego roku, wtedy możliwe będzie internetowe przesłanie informacji do urzędu skarbowego.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika diecezjalnego Idziemy