Strefa pielgrzyma

Msza dziękczynna

W sobotę (20 maja) parafianie i przyjaciele Bazyliki pielgrzymowali po ziemi podlaskiej nawiedzając miejsca świadczące o wielokulturowości tego regionu. A były to meczet w Kruszynianach, prawosławny monastyr w Supraślu i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej  w Świętej Wodzie. Tego dnia Bóg obdarował nas słoneczną pogodą, pięknymi widokami, spotkaliśmy wyjątkowych ludzi, a bogactwo wrażeń z pewnością będzie tematem niejednej opowieści i wspomnień.

Za wszystkie wrażenia i przeżycia  tego dnia będziemy Bogu dziękować wspólną modlitwą. Uczynimy to podczas Mszy św. 1 czerwca (czwartek) o godz. 1800.  Do udziału w niej zapraszamy pielgrzymujących podlaskimi drogami ku jedności, ich rodziny i przyjaciół korzystających z naszej oferty pielgrzymkowej.

Świętokrzyska udręka i ekstaza

Taki będzie motyw przewodni następnej pielgrzymki – 24 czerwca (sobota).  Nawiedzimy wtedy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku, mauzoleum w Michniowie upamiętniające martyrologię mieszkańców świętokrzyskich wiosek i muzeum starych samochodów w Chlewiskach. Uczestników zapisanych na liście podstawowej prosimy o uregulowanie opłaty w kwocie 125 zł do dn. 15.06.  Osoby, którym wygodniej jest uczynić to w terminie późniejszym lub w autokarze, są proszone o telefoniczne potwierdzenie udziału u ks. Krzysztofa.

Fotografie

Po każdej z pielgrzymek powstaje bogaty materiał fotograficzny. Jeśli ktoś z uczestników chciałby z niego skorzystać powinien to zgłosić do ks. Krzysztofa. Fotografie z pielgrzymki na Podlasie i wcześniejszego wyjazdu do Łodzi w zapisie cyfrowym można skopiować już teraz po dostarczeniu pendrive’a, a odbitki papierowe będą do odebrania w zakrystii  od 1 czerwca.