SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Przeżywamy XVI niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16,9

W czwartek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy.

W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła.

Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

Również tego dnia swój dzień imienin obchodzi ks. Krzysztof Jakubowski, pamiętajmy również o ks. Krzysztofie Lisie, który przez ostatnich sześć lat pracował w naszej parafii. Tego dnia ks. Krzysztof będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 1800, a po zakończeniu Mszy św. będzie okazja do złożenia życzeń Solenizantowi.

Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy.

Dziękujemy za składane ofiary, które są przeznaczone na remont okien naszej Bazyliki.