Wspomnienie św. Walentego

W naszej wspólnocie parafialnej Gościmy Siostrę Misjonarkę Beatę Bienias, ofiary składane to puszek są przeznaczone na dzieło,  w Argentynie, które prowadzi Siostra misjonarka. Za ofiary bardzo serdecznie dziękuję.

 Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne.

W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły.

Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 700, 800, 1200, 1800

W piątek po Mszy św. o godz. 1200 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji przed rozpoczęciem Drogi Krzyżowej dla dzieci.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej dla dzieci, o godz. 1645, o godz. 1730 dla dorosłych i o godz. 1930 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1700 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym nie będzie procesji.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy.