SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w naszej Bazylice i Sanktuarium o godz. 1730.

W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 i różaniec po zakończonej Eucharystii.

W piątek o godz. 1500 spowiedź rodziców i dzieci pierwszokomunijnych, od 1600 spowiedź dzieci rocznicowych. W najbliższą sobotę, 15 maja, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej o godz. 1000 o godz. 1100 i o godz.1200 Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

Także w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

W przyszłą niedzielę o godz. 1130 rocznica dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika Idziemy.