SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

W dzisiejszą niedzielę o godz. 13:00 ks. Jubilat Sławomir Szczodrowski będzie sprawował Eucharystię, dziękując Panu Bogu za otrzymany dar powołania. Dostojny nasz Jubilat w tym roku obchodzi 25 rocznicę święceń kapłańskich. Jubilatowi składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Dobry Bóg wspiera Go w pracy wychowawczej dzieci i młodzieży

Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. 

We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W naszej parafii i wspólnocie salezjańskiej uroczystość. Msze św. tego dnia o godz. 7:00, 8:00, 12:99, 18:00.

Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić też Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą do naszej Bazyliki i Sanktuarium. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

W piątek, 27 maja, podczas nabożeństwa majowego o godz. 17:30 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8.. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

Spowiedź przed bierzmowaniem młodzieży, świadków i rodziców, odbędzie się w sobotę 28 maja o godz. 10:00. Po spowiedzi próba generalna ze świadkami.

W następną niedzielę 29 maja w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego będziemy Gościć w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Bp. Jacka Grzybowskiego, który przeprowadzi wizytację Kanoniczną. Tego dnia o godz. 13:00 młodzież naszej parafii przez posługę ks. Biskupa otrzyma sakrament bierzmowania.

Nabożeństwo majowe w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela. 

Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.