SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

W środę zapraszamy do naszej Bazyliki i Sanktuarium na Mszę św. połączoną z Nowenną do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Trwa nowenna przed Jej Uroczystością. Odprawiamy nowennę w czasie majowego nabożeństwa

Przypominam, że w naszej Bazylice i Sanktuarium w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 1730. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Przypominamy, że w naszej Bazylice podczas każdej Mszy św., i nabożeństwach może brać udział od 17 maja 200 osób.

W sobotę 23 maja 2020 r, o godz. 1000 w Sokołowie Podlaskim nasz parafianin diakon Cezary Lipka otrzyma z rąk ks. Biskupa Piotra Sawczuka ordynariusza diecezji Drohiczyńskiej Sakrament Kapłaństwa. Następnego dnia 24 maja 2020 r o godz. 1300 będzie sprawował Mszę św. Prymicyjną. Naszego parafianina otoczmy naszą modlitwą, pamiętajmy również w naszych modlitwach o diakonie Patryku Bombiaku, który odbywał przez trzy miesiące praktykę diakońską, w naszej parafii, który również otrzyma święcenia kapłańskie.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika Idziemy.