Triduum Paschalne w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie

Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 1800 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji (dawniej nazywanego „ciemnicą”). Adoracja potrwa do godz. 2100.  Tego dnia taca zbierana będzie i przeznaczona dla ubogich. Taca zostanie przekazana Siostrom Albertynkom.

 Wielki Piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 700 Liturgia godzin, tj. godzina czytań i jutrznia, z udziałem wspólnoty salezjańskiej i  parafialnej o godz. 700. Rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1500.  Droga krzyżowa bezpośrednio po zakończonej nowennie do Bożego Miłosierdzia.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800

Wielka Sobota – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 700.  Zakończymy ją przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej. Liturgia godzin, tj. godzina czytań i jutrznia o godz.700.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę o godz. 700 – 1700i będzie się ono odbywało co, pół godziny. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji. Wielką Sobotę drugi dzień nowenny do Bożego miłosierdzia zapraszamy na godz. 1500.

O godz. 1800 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny.

SPOWIEDŹ w naszej BAZYLICE W WIELKI PIĄTEK i WIELKĄ SOBOTĘ OD GODZ. 800 1700. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 600 uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię]. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

Nie ma Mszy św. o godz. 1930 w uroczystość Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny.