Świece adwentowe

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Witamy naszego  Rekolekcjonistę O. Ireneusza Homoncika redemptorystę. Życzymy Mu prowadzenia Bożego, jak najwięcej darów Ducha Świętego na czas przepowiadania Bożego Słowa.

Program rekolekcji:

W niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św.

W poniedziałek i wtorek Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 700. 1200, 1800

We wtorek o godz. 1200 Msza św. połączona z sakramentem chorych.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

W dniu 16 grudnia, rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Nowenna w naszej Bazylice będzie odprawiana o godz. 1730.

Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także pobłogosławione opłatki na stół wigilijny

W związku panującą pandemią i ograniczeniem wiernych w kościele, również w tym roku odprawimy dwie Pasterki. Pierwsza Pasterka o godz. 22.00 i druga o północy.

INFORMUJEMY, że w dalszym ciągu jest do pobrania w wersji elektronicznej na naszej stronie parafialnej jak i papierowej ankieta synodalna. Bardzo zachęcamy jej wypełnienia i włączenia się w wielkie dzieło Kościoła powszechnego i naszej Parafii

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy. Wśród Solenizantów jest ks. Dariusz Makowski, który będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 1000.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika Idziemy, który możemy nabyć w zakrystii.