Świece adwentowe

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

Przeżywamy trzecią niedzielę adwentu.

Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o 700.  Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Narodzenia. Początek codziennie o godz. 1730 Zapraszamy!

Spowiedź adwentowa

Istotną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, i dotychczas bez przeszkód praktykowaną, była spowiedź w trakcie rekolekcji adwentowych. W tym roku stan epidemii mocno ograniczył organizowanie rekolekcji adwentowych w formie tradycyjnej, ale to nie musi oznaczać rezygnacji z sakramentu pojednania, nawet jeśli w parafii nie ma rekolekcji. Tak będzie w tym roku w naszej parafii.

Jednak nasza parafia ma to szczęście, że normalna obsada duszpasterska może liczyć na wsparcie kapłanów z innych agend salezjańskich. Dlatego bez większych problemów można wyspowiadać się podczas każdej Mszy św. w niedziele i dni powszednie. Zachęcamy, by z tej możliwości skorzystać. Wprawdzie będzie spowiedź również w wigilię do godz. 1500, ale warto o niej pomyśleć wcześniej, by przygotować się do godnego świętowania uroczystości Bożego Narodzenia i dzielenia się opłatkiem z rodziną w wigilijny wieczór.

W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

„W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.”

W zakrystii możemy nabyć opłatek na stół wigilijny i świece Caritasu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wśród Solenizantów są nasi Współbracia ks. Dariusz Makowski i ks. prof. Dariusz Stępkowski. W sobotę  Solenizanci będą sprawować Eucharystię o godz. 1800. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.