TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

W każdy piątek po Mszy św. o godz. 1200  adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1500 Koronka do miłosierdzia Bożego, zakończenie adoracji nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.

W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość św. Jana Bosko wielkiego wychowawcę dzieci i młodzieży. Kazania na wszystkich Mszach św. będzie głosił ks. Artur Sulik sekretarz inspektorialny.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Dzisiaj przy wyjściu z Bazyliki są zbierane ofiary do puszek i będą przeznaczone na Chorwację, która została dotknięta trzęsieniem ziemi.

Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom za składane ofiary z racji kolędy, która w tym roku się nie odbędzie.

Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

– we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

– w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.