TRZECIA NIEDZIELA WCIĄGU ROKU

Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. 

Trwa nowenna przed Uroczystością św. Jana Bosko. Nowennę odprawiamy o godz. 1730 w Bazylice. Serdecznie zapraszamy. W następną niedzielę 30 stycznia w naszej parafii będziemy obchodzili niedzielę ks. Bosko. Tego dnia kazania podczas Mszy św. odprawianych w naszej parafii wygłosi ks. dr. Krzysztof Lis.

We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli po kolędzie, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie, dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim Parafianom Gościom, którzy z nami się modlą każdej niedzieli i składają ofiary na tacę do puszek w Bazylice na utrzymanie naszej Bazyliki i Sanktuarium.

W ostatnim czasie zapłaciłem dzięki Waszej ofiarności rachunek za ciepło w Bazylice (od dnia 18. 11. – 13. 12. 2021) roku 11 676,17 gr.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika Idziemy.