TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

W czwartek 22 kwietnia o godz. 1800 nasz ks. Bp. Ordynariusz Romuald Kamiński, będzie w naszej Bazylice i Sanktuarium celebrował Eucharystię, a po Mszy św., zapraszamy na sympozjum poświęcone ks. Włodzimierzowi Szembekowi. Sympozjum odbędzie się w Sali teatralnej naszego oratorium.

W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Msze Święte tego dnia o godz. o godz. 700, 800, 1200, 1800.  Można spożywać pokarmy mięsne.

Zapraszamy w sobotę 24 kwietnia na mszę św. w samo południe, a po odprawionej Eucharystii oddamy hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”, który możemy nabyć w zakrystii.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +śp. Barbary Pietrzak przeżyła 74 lata zam: ul. Kijowska z ofiar zebranych na tacę zostanie odprawionych 13 intencji mszalnych. Naszą parafiankę i wszystkich zmarłych z naszych rodzin polecajmy Bożemu Miłosierdziu.