TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

Dzisiaj spotkanie Żywego Różańca, po gorzkich żalach w bazylice.

Nasza Bazylika jest Kościołem stacyjnym wielkim poście. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu, po mszy św. o 1300 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 1700 Gorzkie Żale, Msza św. o godz. 2000

W dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje będziemy przeżywać w trzecią, czwartą i piątą niedzielę. Zachęcamy do sakramentu pokuty. Rekolekcje prowadzi ks. Krzysztof Jakubowski.

Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

Zapraszamy na nowennę do św. Józefa. Nowennę rozpoczniemy 10 marca o godz. 1730 w Bazylice.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu  rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 1645 dla dzieci, o 1730 dla dorosłych i o 1930  dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1700 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym .

W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zachęcamy do nabywania i czytania naszego tygodnika diecezjalnego „Idziemy”