TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszej Bazylice Msze święte jak w niedzielę, nie będzie Mszy świętej o godz. 1930.

We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. O godz. 1700 będziemy się modlić za zmarłych w czasie procesji żałobnej w Bazylice. Msze Święte o godz. 700, 800, 1200, 1800.

We wtorek 2 listopada w Dzień Zaduszny kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne.  W dniu jutrzejszym tj. w Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie różańca za zmarłych. Od 3 listopad różaniec odmawiamy codziennie o godz. 1730. W ciągu całego roku w każdy pierwszy poniedziałek Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

W środę 3 listopada o godz. 1900 konferencja dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną, aby w listopadzie i na początku grudnia ich dzieci przyjęły chrzest święty. Obecność obowiązkowa.

W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej o 1800 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.

5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem kapłani przyjdą do chorych parafian. Spowiedź święta podczas sprawowanych Mszy świętych. Po Mszy świętej o godz. 1200 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W dniu 5 listopada swój dzień imienin obchodzi Ks. Sławomir Szczodrowski. Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia z racji imienin, okazja do modlitwy o godz. 1800. Po Mszy świętej okazja do złożenia życzeń Solenizantowi.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. 11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej naszego tygodnika diecezjalnego „Idziemy”. Można w zakrystii nabyć kalendarz misyjny na rok 2022 i czasopismo Misje Salezjańskie.