TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Przeżywamy 33 niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.

Przez cały listopad po każdej Mszy Świętej przyjmujemy w zakrystii i kancelarii wypominki roczne. W listopadzie różaniec odmawiamy codziennie. W ciągu całego roku w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o 1800 Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to trzecia niedziela miesiąca.

W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostaje powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne na stolikach na tyłach naszego kościoła, ale można je pobrać również ze strony diecezji. Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.

W zakrystii są do odebrania niektóre zdjęcia z ostatnich dwóch pielgrzymek.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika Idziemy, który możemy nabyć w dużej zakrystii.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby w naszej bazylice + Tadeusz Kaczyński przeżył 93 lata zam: Korsaka z ofiar zebranych na tacę zostanie odprawionych 4 intencje mszalne. + Henryk Rowicki przeżył 86 lat zam: Siedlecka z ofiar zebranych na tacę zostanie odprawionych 22 intencje mszalne.