TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

W środę o godz. 1800 Msza św., połączona z nowenną do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia swój dzień imienin obchodzi Pan Janusz Bielecki nasz organista. O godz. 1800 będzie sprawowana Msza św. w Jego intencji. Życzymy wielu obfitych łask Bożych w jego posłudze i w życiu rodzinnym.

W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 1730 polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich parafian.

Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnika Idziemy.

Imieniny Księdza Proboszcza

16 listopada, w poniedziałek, obchodzi swoje imieniny nasz ks. prob. Edmund Modzelewski.

W poprzednich latach dawało to możliwość do osobistego spotkania się z Nim i złożenia Mu życzeń. Jednak w tym roku mamy czas pandemii i związane z tym faktem ograniczenia relacji społecznych oraz sposobów wspólnego przeżywania wydarzeń publicznych. Mając to na względzie, Dostojny Solenizant prosi, byśmy naszą życzliwość i serdeczne gesty z tej okazji ograniczyli do modlitwy w Jego intencji, a także pogodzili się z brakiem możliwości do bezpośrednich z Nim kontaktów.

Ksiądz Proboszcz odprawi Mszę św. imieninową jutro o godz. 1800 i do jest dobra okazja do duchowej z nim jedności oraz modlitwy za Niego. Okażemy w ten sposób szacunek dla Jego decyzji, wzajemną troskę o zdrowie i tak potrzebną teraz naszej Ojczyźnie kulturę bycia w przestrzeni publicznej. Wierzymy, że niedługo  zaistnieją warunki do bogatszego w znaki zewnętrzne przeżywania imienin proboszcza i wielu innych wydarzeń ważnych dla naszej