Uroczystość Chrystusa Króla

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne podczas którego ponowimy Akt poświęcenia Chrystusowi. Za udział w nabożeństwie możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

We wtorek 28 listopada po raz ostatni modlitwa różańcowa z wypominkami za zmarłych o godzinie 17.20.

Od środy 29 listopada rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna będzie odprawiana do czwartku 7 grudnia włącznie o godzinie 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej będziemy przeżywali w piątek 8 grudnia 2023 roku.

We czwartek 30 listopada podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00 będziemy modlili się za wstawiennictwem świętego Jana Bosko z racji ostatniego dnia miesiąca. Po Mszy możliwość ucałowania relikwii Świętego.

W I Piątek Miesiąca (1 grudnia) kapłani będą odwiedzali chorych w naszej parafii. Chorych, którzy chcieliby, aby przychodzić do nich z posługa sakramentalną można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

W I Piątek Miesiąca (1 grudnia) nabożeństwo do Serca Jezusowego po Mszy Świętej o 12.00.

W I Piątek Miesiąca (1 grudnia) zapraszamy na kolejny Wieczór dla Serca w naszym Sanktuarium. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 18.00. Po Mszy katecheza o tajemnicy Serca Jezusowego, dalej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia i na zakończenie możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa.

W I Sobotę Miesiąca (2 grudnia) Msza Święta z intencją wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godzinie 8.00. Po Mszy spotkanie modlitewno – formacyjne wspólnoty Męskiego Różańca. Po Mszy o godzinie 18.00 w kaplicy Wspomożycielki będziemy modlili się rozważając cztery części różańca świętego.

W przyszłą niedzielę 3 grudnia o godzinie 17.00 spotkanie Kół Żywego Różańca. Intencja modlitewna na miesiąc grudzień: Za osoby z niepełnosprawnościami, aby były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększałyby ich aktywne uczestnictwo.

W przyszłą niedzielę o godzinie 17.30 nabożeństwo eucharystyczne z procesją po bazylice.

W przyszłą niedzielę (3 grudnia) rozpoczynamy Adwent. Podczas Mszy Świętych będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Od przyszłej niedzieli w zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć opłatki i świece caritas.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.