UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018 r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                              20 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze  św. w naszej bazylice o godz. 700, 800, 1200, 1800.

3. W minioną sobotę grupa dzieci ze szkoły 354 i 30 przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej w liczbie 162 osób. Od dzisiaj trwa biały tydzień pamiętajmy o tych dzieciach, aby nigdy nie straciły białej szaty, jakie jest czyste serce.

4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W naszym Zgromadzeniu i w naszej parafii obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Zachęcamy do udziału w Mszy św. o g. 1800, której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Inspektor dr Andrzej Wujek.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w bazylice o godz. 1730, a przy kapliczkach wieczorem.

8. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.