VI Niedziela Zwykła

W dzisiejszą VI Niedzielę Zwykłą obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i cierpiących polecajmy wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, którą dziś wzywamy jako Uzdrowienie Chorych.

Dziś podczas Mszy Świętej o godzinie 13.00 będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.

Dziś po Mszy Świętej zbierane są do puszek ofiary na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji. Za każdy dar z serca dziękujemy.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy również Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość polską racją stanu”. Niech ta intencja towarzyszy w tych dniach naszej modlitwie.

W Środę Popielcową, 14 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Tego dnia Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godzinie 7.00, 8.00, 12.00, 18.00 i dodatkowo o 19.30.

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w Środę Popielcową po Mszy będą zbierane do puszek ofiary, jako nasza pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie.

Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas post ścisły (tylko jeden posiłek do syta, pozostałe dla wzmocnienia i zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni od 18 do 60 roku życia. Młodzież powyżej 14 roku zobowiązana jest do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wyjątek od każdego postu stanowi stan choroby człowieka.

Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych.

Droga krzyżowa w piątki: o godzinie 16.45 z udziałem dzieci, o 17.30 dla ogółu wiernych i o 19.30 dla ogółu wiernych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 17.00.

O innych wielkopostnych propozycjach będziemy informowali na bieżąco.

W przyszłą niedzielę, 18 lutego, trzecią niedzielę miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji małżonków i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00. Na zakończenie będzie możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa.

Drodzy, pragniemy w naszej bazylice reaktywować chór parafialny LIRA. Wszystkich, którzy mogą i chcą podzielić się swoim talentem muzycznym serdecznie zapraszamy do włączenia się w to dzieło. Pracy z chórem podjęła się pani Łucja, absolwentka Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku i Akademii Muzycznej w Warszawie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 25 lutego o godzinie 14.00. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.