Ważne dla pielgrzymujących do Wilna!

14 kwietnia, na spotkaniu z pilotem i organizatorem naszej pielgrzymki do Ostrej Bramy w Wilnie (Litwa), zostały podane ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące organizacji, kosztów i programu pielgrzymki. W dniach 15-18 maja będziemy realizować program w wersji wcześniej zapowiadanej, czyli:

Dzień 1: wyjazd z Warszawy spod Bazyliki o godz 6.00 – Różanystok (sanktuarium maryjne) – Studzieniczna – sanktuarium, przejazd na Litwę (Ogrodniki) – przyjazd do Wilna , obiadokolacja.

Dzień 2: Wilno – kościół św.Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, katedra z kaplicą św. Kazimierza, Ostra Brama, uniwersytet i kościół św. Jana, cerkiew św. Ducha, kościoły św.Anny i oo. bernardynów, kościół św. Ducha i kościół Miłosierdzia Bożego, dawny klasztor św. Siostry Faustyny, obiadokolacja.

Dzień 3: Troki – muzeum na zamku Witolda (na wyspie), świątynia karaimska (kinesa), przyjazd do Wilna – Ponary – miejsce martyrologii z okresu II wojny światowej, obiadokolacja.

Dzień 4: Wilno – Kowno (Stare Miasto, kościół Witolda, katedra, Dolinka Mickiewicza) – klasztor w Pożajściu pod Kownem – wyjazd w drogę powrotną – przyjazd do Warszawy w godz. wieczornych.

Propozycje duchowo-religijne (Msze, modlitwy, itd.) będą podawane na bieżąco po uwzględnieniu realiów. Na pewno przydadzą się książeczki do nabożeństwa, różańce, etc.

Ostateczne koszty pielgrzymki wynoszą 510 zł i 20 €. Kwotę w walucie polskiej należy wpłacić do ks. Krzysztofa w terminie nie przekraczającym 3 maja br. Osoby, które wpłaciły zaliczkę, uzupełniają dopłatę do wysokości 510 zł. Kwotę 20 € każdy przekazuje sam organizatorowi już na terenie Litwy.

Całość opłat (510 zł + 20 €) obejmuje 3 noclegi w kotelu, 3 śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie i opiekę pilota. Cena nie obejmuje usług przewodników i wstępów do obiektów.

Jedziemy autokarem (EOS), noclegi w hotelu 3-gwiazdkowym, pokoje 2-osobowe z łazienkami. Wyżywienie HB, czyli śniadanie i obiadokolacja.