Wigilia pielgrzymów

Jak już wcześniej informowaliśmy, w sobotni wieczór, 16 grudnia, po Mszy św. o godz. 1800 zaplanowaliśmy spotkanie dla osób, które uczestniczyły w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię. Spotkanie odbędzie się w klimacie wigilijnym, a złoży się na nie dzielenie się opłatkiem i składanie  życzeń,  śpiew kolęd, skromny poczęstunek, wspomnienia z wyjazdów, itp.

Zgłoszenia udziału w tym spotkaniu przyjmuje wikary (tel. 504778503) kancelaria parafialna i p. Kowalska (784619475). Koszt 20 zł/os. Miejsca na wigilię pielgrzymów użyczy nam oratorium św. Jana Bosko.

W spotkaniu weźmie udział p. Zygmunt Grochowski, organizujący nasze pielgrzymki do Czech i Fatimy. Daje to okazję do rozmów z nim na temat pielgrzymek zagranicznych z Bazyliki lub skorzystania z wyjazdów, które on organizuje dla innych parafii i środowisk. 

Przy tej okazji informujemy, że kolejna trasa naszego zagranicznego pielgrzymowania – zgodnie z tym, co ustaliliśmy na spotkaniu pielgrzymów we wrześniu – wiedzie na Białoruś. Przybliżony termin to wkrótce po odpuście i peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii, czyli ok. 15 czerwca przyszłego roku. Będzie to pielgrzymka autokarowa po miejscach bliskich Polakom. Koszty i czas trwania tej pielgrzymki zależy od tego, czy wybierzemy wersję z Mińskiem. Ostateczną decyzję podejmiemy na spotkaniu wigilijnym. 

Informacji w sprawach wszystkich inicjatyw pielgrzymkowych organizowanych w Bazylice udziela wikary. Kontakt: jakkrzy@wp.pl, tel. 504 778 503