Wiosenny cykl katechez przedmałżeńskich

20 lutego o godz. 19.00 w sali 130 (wejście przez portiernię domu zakonnego) rozpoczyna się cykl katechez dla narzeczonych, zwany kursem przedmałżeńskim. Katechezy będą prowadzone przez kolejnych dziewięć piątków i uwzględniają program naszej diecezji w tym zakresie.

Udział w katechezach jest warunkiem koniecznym dla zawarcia sakramentu małżeństwa, dlatego zapraszamy na nie przede wszystkim osoby zamierzające w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa. Katechezy polecamy również tym, którzy już wcześniej rozpoczęli podobny kurs, a z różnych względów go nie ukończyli. Mogą go tym razem uzupełnić wybierając brakujące im zagadnienia. Nie ma przeszkód, by w katechezach uczestniczyły osoby, które plany małżeńskie mają w dalekiej perspektywie, a nawet pary małżeńskie chcące odświeżyć sobie znajomość nauki Kościoła dotyczącą małżeństwa i rodziny.

Prelegentami są duszpasterze z Bazyliki i specjaliści z zakresu prawa kanonicznego, pedagogiki oraz poradnictwa rodzinnego.

Na pierwszej katechezie uczestnicy otrzymają karty uczestnictwa z programem katechez oraz innymi warunkami jakie należy spełnić przygotowując się do małżeństwa. Katechezy są bezpłatne. Kolejny cykl podobnych katechez w naszej parafii jest przewidziany w okresie jesiennym tego roku.

W związku z przypadającymi w trakcie katechez Świętami Zmartwychwstania Pańskiego na czas Wielkiego Tygodnia i Oktawy Zmarwtychwstania katechezy są zawieszone. O wszelkich zmianach uczestnicy kursu będą informowani na bieżąco.