WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).

Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy podczas nabożeństwa majowego o godz. 17:30.

Przypominam, że w naszej bazylice w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!

W środę 24 maja obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki, w naszej parafii Uroczystość. Msze św. z kazaniami o godz.7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 . Serdecznie zapraszamy!

W piątek obchodzimy dzień Matki, zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym Matką chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.