Wyjazd do Wilna na zakończenie Roku Miłosierdzia.

W związku z zapytaniami Parafian o pielgrzymkę do Wilna informujemy, że ani w tym, ani w przyszłym roku takiego wyjazdu organizowanego przez naszą parafię, nie planujemy. Natomiast ze względu na dobrą współpracę z Bazyliką Biuro Turystyczne „Droga” – organizujące nasze dotychczasowe wyjazdy zagraniczne – może włączyć parafian z Bazyliki do pielgrzymki Ruchu Wiara i Światło na zakończenie Roku Miłosierdzia w Wilnie. Chętni na ten wyjazd powinni osobiście zgłaszać się pod nr tel. 22/841 16 28 lub 601 298 501.   

Termin pielgrzymi: 18–21 listopada 2016.

Jest to wyjazd autokarem klasy Lux. Cena 530 zł dla korzystających z noclegów pokoju 2-osobowym (przy kursie 1 euro = 4,30 zł) lub 480 zł dla nocujących w pokoju 3-osobowym. Bazę noclegową mamy w hotelu. Ponadto w tej cenie zawiera się wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje), ubezpieczenie KL i NW, opieka pilota. Cena nie obejmuje usług przewodników i wstępów do obiektów. Potrzebna suma ok. – 25 euro

Poszczególne dni pielgrzymowania mają następujący program:

Dzień: 1. Wyjazd z Warszawy o godz.  700. Po drodze do zwiedzamy w  grób ks. M.Sopoćki w Białymstoku i sanktuarium maryjne w Studzienicznej. Po przyjeździe do Wilna obiadokolacja i zakwaterowanie.

Dzień 2. Po śniadaniu zwiedzanie Wilna: (kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, katedra z kaplicą św. Kazimierza, Msza św. w Ostrej Bramie, uniwersytet i kościół św. Jana, cerkiew św. Ducha,  kościoły św. Anny i bernardynów, kościół św. Ducha i kościół Miłosierdzia Bożego, d. klasztor św. Siostry Faustyny. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 3.Śniadanie i udział w uroczystościach zakończenia Roku Miłosierdzia. Drugą część dnia spędzimy wTrokach (muzeum na zamku Witolda – na wyspie, muzeum karaimskie). Wracając do Wilna odwiedzimy miejsce martyrologii z okresu  II wojny światowej w Ponarach. Obiadokolacja.

Dzień 4. Po śniadaniu w Wilnie wyruszamy do Kowna, gdzie zwiedzamy stare miasto, kościół Witolda i katedrę. Następnie udajemy się drogę powrotną nawiedzając klasztor w Pożajściu pod Kownem. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.