Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej

Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku cykl pielgrzymek z Bazyliki rozpoczynamy od wyjazdu do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą i uczestnictwa w Misterium Męki Pańskiej. Zbawcze wydarzenia, znane nam z Ewangelii, w wersji fabularyzowanej prezentują zawodowi aktorzy, wspierani przez współpracującą z nimi młodzież. 

Treść pasyjnego spektaklu koncentruje się na tragedii Judasza, który zdradzając Mistrza przeżywa osobisty dramat. Jest zarazem swoiste zaproszenie, kierowane ze sceny w stronę widza, do refleksji nad własnymi słabościami; rzecz niezmiernie istotna w dobrym przeżyciu okresu Wielkiego Postu.

Pielgrzymka do Czerwińska odbędzie się 1 kwietnia (w sobotę). Autokar odjeżdża o godz. 9.30 z parkingu przed Bazyliką. Powrót przewidujemy ok. godz. 17.00. Główne punkty programu pielgrzymki stanowią:

– godz. 12.00 – Msza św. dla pielgrzymów przed cudownym obrazem Matki Bożej Czerwińskiej.

– godz. 13.00 – Misterium Męki Pańskiej w sali teatralnej (ok. 2 godz.).

Pozostały czas wolny można wykorzystać na zwiedzanie obiektu (są przewodnicy), zakup pamiątek lub osobistą modlitwę.

Koszt pielgrzymki wynosi 45 zł od osoby i obejmuje opłatę za przejazd, bilet wstępu, ubezpieczenie NNW i zwyczajową ofiarę, którą wspieramy odwiedzane sanktuaria. Wyżywienie we własnym zakresie.

Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej, w zakrystii Bazyliki przy okazji nabożeństw, pocztą elektroniczną (kancelariansj@gmail.com) lub telefonicznie.

Przy okazji informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na czerwcowe pielgrzymowanie po drewnianych kościołach i malowanych klasztorach w Rumunii. Szczegóły tej pielgrzymki podajemy w osobnym ogłoszeniu na stronie internetowej.