Wypominki za zmarłych

Z dniem 1 listopada rozpoczniemy wypominkową modlitwę za zmarłych wspominając ponownie zgłoszone osoby, które Bóg powołał do wieczności. Są wśród nich nasi rodzice, dziadkowie i inni krewni, przyjaciele, duszpasterze, wychowawcy i wiele osób zasługujących na naszą pamięć i modlitwę.

Zmarłych do tej modlitwy można zgłaszać w kancelarii parafialnej, w zakrystii przy okazji udziału w nabożeństwach, telefonicznie lub pocztą elektroniczną (kancelaria.nsj@gmail.com). Zachęcamy, by korzystać ze specjalnych formularzy wyłożonych przy wejściu do Bazyliki lub w kancelarii parafialnej i zwracać je już po wypisaniu na nich osób zmarłych. Ułatwieniem, a zarazem sposobem na uniknięcie pomyłek, jest pisanie dużymi literami drukowanymi.

W naszej Bazylice praktykujemy zwyczaj wypominków jednorazowych i rocznych.

Za osoby polecane w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.30 i przed Mszą św. o godz. 10.00. odczytując tyle osób, na ile czas pozwoli. Osoby zmarłe wymieniane są w kolejności zgłoszenia. Ponadto w intencji tych osób jest odmawiany Różaniec św., codziennie przez cały listopad połączony z czytaniem imion zmarłych oraz odprawia się też za nich Msza św. w I-poniedziałek każdego miesiąca.

Można z tej okazji złożyć zwyczajową ofiarę.