XIII Niedziela Zwykła

Ewangelia dzisiejszej niedzieli to ostatnia część mowy misyjnej Jezusa zapisanej przez św. Mateusza. Każdy wierzący w Chrystusa jest uczniem i misjonarzem, posłanym, aby głosić Królestwo Boże. Nie zapominajmy o tym i prośmy Pana o siłę i mądrość na codzienne głoszenie Jego Królestwa.

Nabożeństwo czerwcowe. Do końca czerwca nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w naszej bazylice odprawiane jest o godzinie 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Uroczystość Świętych Piotra i Pawła. W poniedziałek, 29 czerwca obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte będą sprawowane w godzinach: 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00.

Wszyscy, którzy tego dnia nawiedzą Bazylikę i pobożnie odmówią modlitwę Ojcze nasz i Wierzę, mogą uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Skorzystajmy z tej możliwości, pamiętając w modlitwie o Piotrze naszych czasów, czyli papieżu Leonie XIV.

Tego dnia ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

Pierwszy Czwartek Miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca, 2 lipca 2026 roku, zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00.

Pierwszy Piątek Miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca, 3 lipca 2026 roku, litania do Serca Jezusowego po Mszy Świętej o godz. 8.00 i o 17.30.

Wieczór dla Serca. W pierwszy piątek miesiąca, 3 lipca 2026 roku, zapraszamy na Wieczór dla Serca w naszym Sanktuarium. Msza Święta o godzinie 18.00. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne.

Odwiedziny chorych. W miesiącach wakacyjnych w sprawie odwiedzin chorych prosimy o bezpośredni kontakt z kapłanami, którzy w ciągu roku regularnie odwiedzali chorych. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z kancelarią parafialną w godzinach otwarcia, od poniedziałku do piątku od 16.00 do 17.30, lub w zakrystii kościoła.

Pierwsza Sobota Miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 lipca 2026, Msza Święta z intencją wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godzinie 8.00. Po Mszy modlitwa różańcowa, na którą szczególnie zapraszamy Wojowników Maryi i mężczyzn. Po wieczornej Mszy świętej modlitwa różańcowa w kaplicy Wspomożycielki Wiernych.

Spotkanie Kół Żywego Różańca. W przyszłą niedzielę, 5 lipca 2026 r., spotkanie Kół Żywego Różańca o godzinie 17.00.

Intencja na lipiec: Za dziadków i osoby starsze, aby członkowie Kościoła zawsze doceniali skarb wiary i mądrości przekazywany przez dziadków i osoby starsze oraz by byli gotowi uczyć się z ich doświadczenia.

Pierwsza Niedziela Miesiąca. W przyszłą niedzielę o godzinie 17.30 nabożeństwo eucharystyczne połączone z procesją w bazylice.

Kancelaria parafialna. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 16.00 do 17.45.

Księgarnia salezjańska. Zapraszamy do Księgarni salezjańskiej przy naszej bazylice. W dzisiejszą niedzielę księgarnia jest otwarta od 10.30 do 15.00. W dni powszednie, od poniedziałku do piątku księgarnia jest otwarta od 9.00 do 17.00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Idziemy.

Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wśród solenizantów są Salezjanie z naszej bazyliki: ks. Piotr Kępa i ks. Paweł Rudnicki, którzy imieniny obchodzą w poniedziałek 29 czerwca. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na dzisiejszą niedzielę, rozpoczynający się tydzień i czas wakacji.

Liturgia tygodnia: 29 czerwca – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, 3 lipca – święto św. Tomasza Apostoła.