XXIII Niedziela Zwykła 04 września 2016

DWUDZISTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            4 września 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XXIII Niedzielę w ciągu roku.

2. Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy. Będziemy się o to modlić w czasie adoracji i procesji Eucharystycznej z racji pierwszej niedzieli miesiąca, na którą serdecznie zapraszamy. Zapraszamy również dzisiaj na spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700.

3. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej S. Martę i S. Emanuelę, które podejmują posługę na rzecz naszej parafii. S. Marta rozpoczęła posługiwanie, jako zakrystianka, a S. Emanuela, jako katechetka. Życzymy obfitych darów i wsparcia i pomocy Matki Najświętszej.

4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Natomiast w czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 700, 8oo, 1200, 1800 na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.

5. W odpowiedzi na częste zapytania osób dorosłych o sakrament bierzmowania chcemy zorganizować dla nich przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu, który jest warunkiem sakramentu małżeństwa lub do pełnienia funkcji rodzica chrzestnego. Dlatego prosimy zainteresowane osoby dorosłe, już pracujące, przyjęciem sakramentu bierzmowania o wstępną deklarację uczestnictwa w przygotowaniu, które składać się będzie z kilkunastu katechez prowadzonych raz w tygodniu. O terminie przygotowania poinformujemy po uformowaniu się grupy chętnych.

6. W minionym tygodniu została dopuszczona do użytku publicznego zamontowana w Bazylice „winda”. Jeszcze czekamy na drzwi, założenie kamer i pomalowanie pomieszczeń. Dlatego w tych dniach korzystać będziemy z windy w niedzielę, a po dokończeniu prac można będzie korzystać również i w tygodniu.

7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej

9. W szczególny sposób pragniemy ogarnąć modlitwą ostatnio zmarłych parafian i ich bliskich.