Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą. Serdecznie witamy wszystkich Parafian, Gości, czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego.
We wtorek 26 września po Mszy Świętej o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie Straży Honorowej NSJ.
W piątek 29 września obchodzimy w naszej parafialnej wspólnocie uroczystość odpustową, z racji Święta Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msze Święte o godzinie 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00. Niech nasi święci Patronowie wypraszają nam potrzebne Boże dary.
W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zachęcamy do modlitwy różańcowej indywidualnej, rodzinnej, wspólnotowej. W naszej bazylice nabożeństwo różańcowe będzie o godzinie 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich: dzieci i młodzież, rodziców i dziadków, osoby
samotne, młodszych i starszych.
Myśląc o tych, którzy nie mogą z różnych powodów uczestniczyć w nabożeństwie przed wieczorną Mszą Świętą, zapraszamy ich do wspólnej modlitwy różańcowej we wtorki i czwartki o godzinie 19.00 w kaplicy Wspomożycielki.
W przyszłą niedzielę 1 października o godzinie 14:00 w naszej bazylice odbędzie się koncert w ramach cyklu „Droga do Niepodległości w polskiej muzyce klasycznej”.
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
W przyszłą niedzielę 1 października o godzinie 17:00 spotkanie Kół Żywego Różańca. Intencja modlitewna na miesiąc październik: Za Synod. Za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.
Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie tygodnika Idziemy.
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wam wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.