XXVI Niedziela Zwykła

Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. Serdecznie witamy wszystkich Parafian, Gości, czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego.

Dziś rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zachęcamy do modlitwy różańcowej indywidualnej, rodzinnej, wspólnotowej. W naszej bazylice nabożeństwo różańcowe codziennie o godzi nie 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich: dzieci i młodzież, rodziców i dziadków, osoby samotne, młodszych i starszych.
Myśląc o tych, którzy nie mogą uczestniczyć z różnych powodów w nabożeństwie przed wieczorną Mszą Świętą, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej we wtorki i czwartki o godzinie 19.00 w kaplicy Wspomożycielki.

Dziś I niedziela miesiąca. O godzinie 17.00 spotkanie Kół Żywego Różańca. Intencja modlitewna na miesiąc październik: Za Synod. Za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.

W środę 4 października zapraszamy do wspólnego rozważania i modlitwy Słowem Bożym podczas Lectio divina. Rozpoczynamy o godzinie 19.00 w kaplicy Wspomożycielki.

W I Czwartek Miesiąca (5 października) zapraszamy do modlitwy w intencji powołań podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00. Po Mszy Świętej spotkanie Rycerzy JPII.

W I Piątek Miesiąca (6 października) kapłani będą odwiedzali chorych w naszej parafii. Chorych, którzy chcieliby, aby przychodzić do nich z posługa sakramentalną można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

W I Piątek Miesiąca (6 października) zapraszamy na kolejny Wieczór dla Serca w naszym Sanktuarium. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 18.00. Szczegóły znajdują się w gazetce parafialnej i na ulotkach informacyjnych.

W I Sobotę Miesiąca (7 października) Msza Święta z intencją wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godzinie 8.00. Bezpośrednio po Mszy spotkanie modlitewno-formacyjne wspólnoty Męskiego Różańca. Wieczorną modlitwę różańcową, z racji pierwszej soboty rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o godzinie 17.30 (tajemnice radosne różańca świętego). Po Mszy o godzinie 18.00 w
kaplicy Wspomożycielki dalsza część rozważań różańcowych (tajemnice światła, bolesne i chwalebne).

Młodzież szkół ponadpodstawowych zainteresowanych przyjęciem Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii zachęcamy do zgłaszania się w zakrystii lub kancelarii parafialnej, bądź bezpośrednio u odpowiedzialnych: ks. Sławka i ks. Pawła w Oratorium. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w środę 11 października o godzinie 19.15 w Oratorium.

W najbliższym czasie chcemy zorganizować również przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla pracujących osób dorosłych. Zainteresowani powinni zgłosić się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej i podać formę kontaktu ze sobą, byśmy mogli ich powiadomić o terminie rozpoczęcia i przygotowaniu koniecznych dokumentów. Dla młodzieży szkół średnich i studentów przygotowanie do bierzmowania prowadzą katecheci i duszpasterstwa akademickie.

Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są na stolikach na końcu bazyliki.

Zapraszamy dzieci do włączenia się do Dziecięcej Grupy Teatralnej w Oratorium, która będzie przygotowywać Jasełka. Spotkanie dla zainteresowanych w poniedziałek 9 października 2023 r. o godz. 18:00 w Oratorium.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie tygodnika Idziemy.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wam wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.