Zapraszamy na Koncert do Bazyliki 05. 05. 2013 r. g. 14.00

W następną niedzielę usłyszymy szczególny instrument na wszystkich mszach św. wykonaniu Pana Kamila Radzimowskiego, organisty z kościoła oo. Dominikanów w Warszawie.  O g. 1400 zapraszamy na koncert w jego wykonaniu na instrumencie duduk.

Dudukinstrument dętydrewniany pochodzący z Armenii,korpus wyrabiany jest z drewna moreli a stroiki z trzciny. Dźwięk duduka jest ciepły, delikatny i ma nieco nosowe brzmienie zbliżone do saksofonui klarnetu. Jest bardzo popularny na terenie Bliskiego Wschodu. Duduk posiada ponad 3000-letnią tradycję, wpisany jest do księgi UNESCO. Swoje pochodzenie zawdzięcza Ormianom, jest także ważnym elementem kultury tureckiej, gruzińskiej i azerskiej. W samej Armenii istnieją specjalistyczne uczelnie wyższe (konserwatoria), kształcące jedynie na tym instrumencie. Często wykorzystywany w muzyce filmowej: Gladiator, Pasja, Niarnian Lullaby oraz Aleksander.

Po wszystkich mszach św. jak i po koncercie będziemy mogli nabyć płyty w wykonaniu P. Kamila na wyżej wymienionym instrumencie.