ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Jutro w Zgromadzeniu Salezjańskim i w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Msze św., o 700, 800, 1200, 1800. Centralna uroczystość o godz. 1800 Eucharystii będzie przewodniczył ks. Dyrektor wydawnictwa salezjańskiego ks. Roman Wortolec i wygłosi kazanie.  To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Podczas sprawowanych Mszy św., w naszej Bazylice i Sanktuarium w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.

W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, naszego tygodnika diecezjalnego Idziemy.