Zmarł ks. Apoloniusz Domański

 

Dnia 10 października 2014 r. w szpitalu w Słupcy, po długiej chorobie, odszedł do Pana w wieku 82 lat ks. Apoloniusz Domański SDB, były duszpasterz akademicki DA Przystań przy Bazylice NSJ.

Ks. Apoloniusz Domański urodził się w 1932 r. w Mołożewie. Po ukończeniu podstawowej formacji zakonnej i studiów seminaryjnych przyjął sakrament kapłaństwa w 1957 r. w Łodzi. Po roku pracy duszpasterskiej w tym mieście został skierowany na studia specjalistyczne z teologii moralnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Od 1965 r. dojeżdżał z wykładami z teologii moralnej do Wyższego Seminarium Salezjańskiego w Lądzie n. Wartą podejmując jednocześnie różne obowiązki wyznaczane mu przez przełożonych na kolejnych placówkach. Do nich należało m. in. duszpasterstwo akademickie przy naszej Bazylice w latach 1966-1972.

Od 1980 r. zamieszkał w Seminarium w Lądzie i aż do śmierci całkowicie oddał się pracy dydaktycznej.

Pogrzeb ks. Apoloniusza Domańskiego odbędzie się w Lądzie nad Wartą 14 października 2014 r. Po Mszy św. żałobnej o godz. 11.00 w miejscowym kościele ciało ks. Domańskiego zostanie złożone w grobowcu salezjańskim na cmentarzu parafialnym.