Życzenia Świąteczne

Drodzy Przyjaciele!

Tak zwracam się do Parafian, Sympatyków dzieła Księdza Bosko, Gości odwiedzających naszą Bazylikę i korzystających z naszej posługi, zwracam się w szczególny sposób do Prażan podkreślających na różne sposoby swój związek z tą częścią Warszawy, na którą duchowy wpływ wywiera to, co się dzieje w Bazylice Serca Jezusowego. Zawsze, nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia, jesteście dla mnie i wszystkich salezjanów, ewangelicznymi ludźmi dobrej woli, poszukującymi serdecznej Miłości i pragnącymi na takim fundamencie rozwijać swoją ludzką godność. Boże Narodzenie – a także świętowanie tego wydarzenia – jest widocznym znakiem, że „przyszła do nas wielka Miłość”, która chce nas uradować, umocnić, pocieszyć, a przede wszystkim przekonać, że ludzkie życie, niezależnie od różnych upokorzeń, jest cenne, piękne i godne umiłowania przez Boga. Dlatego właśnie ma sens.

Starożytna chrześcijańska legenda powiada, że Bóg chcąc wskazać drogę do Betlejem, nie tylko rozpalił na niebie niezwykłą gwiazdę, ale również cudownie pobudził do życia białe róże wzdłuż dróg prowadzących do stajenki – miejsca narodzin Zbawiciela. Ponoć te róże można znaleźć i dziś w leśnych ostępach, wyrastające ponad śnieg, odporne na mróz. Jednak dostrzega je tylko ten, kto ciepłem kochającego serca roztopi śnieg przykrywający różę.

Myśląc o Was w klimacie Narodzin Boga życzę Wam właśnie takiego serca; które wszystko i wszystkich ogrzeje miłością. Niech z tej miłości wyrośnie nadzieja na święta i na po świętach: bezcenna, bo święta i mocna, bo zasiana w ludzkiej duszy przez samego Boga. No i niech każdy z Was, przy pomocy serca, odnajdzie swoją Różę Chrystusa, która nie pozwoli mu zapomnieć, że „wielka Miłość” przyszła również do niego i dla niego zawsze rozkwita, nawet w największe mrozy.

Niech Nowonarodzony Pan nieba i ziemi czuwa nad Wami i Wam błogosławi

                                                        ks. Edmund Modzelewski sdb

                                                                  proboszcz